Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Niezbędnik rowerzysty. Jakie gadżety motywują do treningu?

2021-03-08
Niezbędnik rowerzysty. Jakie gadżety motywują do treningu?

Utrzymanie stałej motywacji do ćwiczeń to jeden z najtrudniejszych elementów wszystkich planów treningowych. Wiele sytuacji i zdarzeń może zniechęcić do podejmowania aktywności fizycznej. Do najczęstszych wymówek należą zła pogoda oraz brak czasu. I choć rzeczywiście oba czynniki mogą czasem pokrzyżować plany, to jednak w większości sytuacji stanowią jedynie pretekst. Dziś podpowiemy, jak utrzymać motywację do treningów kolarskich. Kilka ciekawych gadżetów od firmy Wahoo Fitness sprawi, że już nigdy nie będziesz narzekać na pogodę czy napięty plan dnia.

Motywacja do dalszej jazdy

Co zrobić, aby jechać jeszcze dalej? Pokonywanie coraz dłuższych dystansów może stać się ciekawym sposobem na utrzymanie stałej motywacji do treningów. Problemem może być sposób pomiaru odległości. Pokonywanie wciąż tej samej trasy i zwiększanie liczby okrążeń może podziałać całkowicie przeciwnie i zniechęcić Cię do jazdy. Lepiej zainwestować w dobry licznik rowerowy.

Wahoo Roam jest licznikiem o wielu ciekawych funkcjach, które urozmaicą Twoje statystyki po każdym treningu. Wbudowany GPS pomoże Ci w wyznaczaniu trasy i nawigowaniu. Na kolorowym wyświetlaczu z łatwością odczytasz miejsce, w którym właśnie się znajdujesz. Po skończonym treningu otrzymasz dokładne dane dotyczące przejechanej odległości. Licznik sprawdzi się także w chwili, gdy omyłkowo zboczyłeś z trasy. Dzięki niemu szybko wyznaczysz nową drogę.

Jak zmotywować się do szybszej jazdy na rowerze?

Na rowerze można jechać nie tylko dalej, ale i znacznie szybciej. Ustanawianie kolejnych rekordów prędkości to następny czynnik, który pomoże Ci utrzymać motywację na odpowiednim poziomie. Chcesz przejechać tę samą trasę, ale znacznie szybciej? A może chcesz pobić osobisty rekord na 10, 20 km? Przyda Ci się urządzenie do dokładnego pomiaru prędkości. W tym przypadku prędkość sczytana przez GPS może być niedokładna. W końcu chodzi czasami o różnice mierzone w sekundach.

Lepszym wyborem będzie sensor prędkości od firmy Polar. Oprócz prędkości sensor mierzy także przebytą odległość. Jeśli jednak zależy Ci na jeszcze dokładniejszych danych – wybierz czujniki prędkości i kadencji od Wahoo Fitness . Zestaw składa się z dwóch czujników. Jeden z nich umieszczasz na piaście przedniego koła, a drugi na ramieniu korby roweru. Oba urządzenia są niezwykle małe, pozbawione magnesu. Wyposażono je w Bluetooth, za pomocą którego możesz sparować je z komputerem rowerowym lub smartfonem. Dzięki temu możesz śledzić swoje wyniki w czasie rzeczywistym.

Czujniki te mierzą nie tylko prędkość, z jaką się poruszasz, ale i rytm Twojej jazdy. Poprawienie kadencji może okazać się Twoim kluczem do sukcesu.

Przełamanie własnych granic – odpowiedzialne treningi z czujnikiem tętna

Możesz pobijać kolejne rekordy prędkości i przejechanej odległości. Aby jednak Twoje treningi wiązały się z realną poprawą kondycji i sił warto trenować zgodnie ze swoimi strefami tętna. Dzięki temu nowe rekordy nie będą dziełem przypadku i lepszego dnia, ale ciężkiej pracy prowadzącej do poprawy możliwości własnego ciała.

Do pomiaru tętna możesz użyć opasek piersiowych. Gadżety te dają jedne z dokładniejszych pomiarów. Zazwyczaj wyposażone są w Bluetooth, którym łączą się z telefonem czy zegarkiem sportowym. Noszenie takiego paska nie dla wszystkich jest komfortowe. Problem ten może rozwiązać Wahoo Tickr . Opaskę z optycznym czujnikiem tętna możesz nosić na ręce. Z łatwością połączysz ją ze swoim komputerem rowerowym. Dzięki temu wszystkie niezbędne pomiary będziesz mógł odczytać z jego ekranu. Tym samym będziesz cały czas kontrolował pracę swojego serca.

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie wymienione wyżej gadżety. Dzięki nim utrzymasz swoją motywację stale na wysokim poziomie. Ani zła pogoda, ani brak czasu nie zatrzymają Cię w domu.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Świetny sklep i ceny
2024-07-03
Gorąco polecam
pixel