Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Błotniki

( ilość produktów: 4 )

 

Nie chcesz wrócić z wycieczki rowerowej w ubraniu zachlapanym błotem? Jeśli warunki pogodowe nagle ulegną pogorszeniu, doskonałą ochroną będą błotniki rowerowe – to dzięki nim unikniesz błota i piasku sypiącego się wprost do oczu, a także zabezpieczysz odzież przed zamoknięciem. O ile nie są one obowiązkowe, a nawet przeszkadzają podczas jazdy wyczynowej, tak w rowerach użytkowych są wręcz niezbędne. W Bike Run znajdziesz wiele modeli wiodących producentów, które różnią się wariantami mocowań, kształtem i innymi parametrami. Mamy dla ciebie błotniki przednie, tylne, do jazdy po mieście, MTB, górskiej, a nawet wyposażenie dla młodszych kolarzy. Chcemy podzielić się z tobą naszym doświadczeniem, dlatego czytaj dalej, by lepiej wybrać odpowiedni model lub zacznij przeglądać ofertę, by samodzielnie znaleźć coś dla siebie.

Rodzaje błotników - poznaj ich najważniejsze rozróżnienie

Błotniki rowerowe dzieli się na pełne i niepełne. Pierwsze z nich rozpoznasz po dłuższej konstrukcji sięgającej nawet do połowy koła - to modele dedykowane do rowerów miejskich i trekkingowych, rzadziej do MTB i szosowych. Pełne błotniki na pewno oferują najskuteczniejszą ochronę przed błotem, piaskiem i wilgocią.

Niepełne błotniki rowerowe są zwykle montowane w rowerach MTB, szosowych i crossowych. Mają krótszą budowę, są lżejsze, ale również zapewniają mniejszą ochronę. Są doskonałym wyborem dla każdego, kto czerpie przyjemność z jazdy sportowej, wyczynowej.

Warto wiedzieć, że błotniki mogą być montowane na stałe lub tymczasowo. Nie wiesz, które rozwiązanie będzie lepsze? Pierwszy rodzaj błotników na rower jest bardziej stabilny i mniej hałasuje, jednak jeśli chcesz zdejmować i odpinać elementy w dowolnym momencie, sięgnij po modele tymczasowe.

Ważny jest także rodzaj wykorzystanego materiału. Błotniki stalowe są najczęściej stosowane w rowerach rekreacyjnych, choć zastępują je już błotniki z tworzywa sztucznego, których wytrzymałość zależy m.in. od łączenia ich z aluminium i innymi komponentami. Dla profesjonalistów najlepsze będą błotniki karbonowe wykonane z włókna węglowego ? poszukaj ich w Bike Run, jeśli chcesz zamocować wytrzymały i lekki model, który posłuży ci przez lata.

Jak dopasować błotniki do roweru?

Zacznijmy od tego, że błotniki nie dobiera się do roweru, a do - kół! Interesuje cię zatem ich wielkość i szerokość, abyś mógł je wygodnie zamocować. Stąd inne będą błotniki rowerowe 28, 26, a nawet między typami rowerów. Błotnik do roweru powinien mieć taką szerokość, by pokrywał całą oponę - długość dobiera się na odcinek między punktem wyznaczonym przez wysokość pedałów, a drugim, ok. 30 cm za widelcem. Jeśli masz wątpliwości, jak tego dokonać, po prostu poszukaj modelu dedykowanego do rozmiaru koła. Wybierając błotnik z naszego asortymentu warto także zwrócić uwagę na rozstaw otworów montażowych - upewnij się po prostu, czy rower ma odpowiednio rozmieszczone otwory, by montaż nowego akcesorium był po prostu możliwy.

Błotnik do roweru MTB, górskiego, miejskiego 

Błotniki rowerowe MTB to modele pełne, które potrafią ochronić nie tylko przed błotem i piaskiem, ale nawet kamieniami wylatującymi spod kół podczas dynamicznej jazdy. W modelach crossowych dobrze sprawdzają się różne rodzaje błotników, które dopasowuje się po prostu do rodzaju trasy i warunków pogodowych, w jakich najczęściej się poruszasz. Czasami najlepsze będą po prostu uniwersalne błotniki rowerowe. Uwielbiasz długie trasy pokonywane na szosie? Błotniki do kolarki są często węższe i lżejsze, jednak przedłużane, by mogły jak najlepiej chronić rowerzystę. 

Potrzebny jest ci błotnik rowerowy tylny, przedni, a może cały zestaw do twojego roweru? Koniecznie zobacz dostępny asortyment lub skontaktuj się z naszym zespołem - chętnie podpowiemy, co wybrać.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-22
Wszystko ok. Polecam
2023-09-13
Szybka realizacja zamówienia. Okulary sztos.
pixel