Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Zapięcia rowerowe

( ilość produktów: 180 )

 

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą nie jest łatwym zadaniem, jednak pomimo tego nigdy nie zostawiaj go bez dodatkowej ochrony! Wybierz solidne zapięcie rowerowe z oferty Bike Run, zmniejszając ryzyko przywłaszczenia sobie twojego sprzętu przez złodziei. Każde z zapięć różni się nie tylko wyglądem, ale także zastosowanymi mechanizmami, które warto dopasować do określonych miejsc, sytuacji oraz wartości swojego sprzętu. Nie bez powodu mówi się, że zapięcie rowerowe powinno kosztować ok. 10% wartości roweru, jednak są to bardzo ogólne wskazówki. Zamiast nich polecamy obejrzeć naszą aktualna ofertę i znaleźć blokadę, która spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Popularne rodzaje zapięć rowerowych - ich wady i zalety

Linka rowerowa to jedno z najprostszych zapięć rowerowych, które sprawdzą się w miejscach o niskim ryzyku kradzieży, gdzie teren jest ogrodzony i w pobliżu czuwa strażnik. Nie jest ona zwykle uważana za mocne zabezpieczenie, a służy bardziej jako zmniejszenie ryzyka kradzieży siodełka lub koła. Zaletą linek jest jednak niska waga i łatwość obsługi, dlatego sprawdzą się, gdy pozostawiasz rower na krótko w miejscu z niskim ryzykiem kradzieży. Skutecznym i znanym zapiciem rowerowym jest tzw. U-lock, który przypomina szeklę. Jest wykonane z pręta z hartowanej stali, dlatego jego naruszenie i przecięcie graniczy prawie z cudem. Tego rodzaju blokada na rower jest doskonałym wyborem do miejsc z wyższym ryzykiem kradzieży, jednak zdecydowanie odradzamy wybieranie pierwszego lepszego produktu w marketach - w naszym asortymencie znajdziesz markowe zapięcia rowerowe, o odpowiedniej grubości i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Im większe ryzyko kradzieży roweru, tym ''wyższy'' model U-locka warto wybrać. Jego wadą jest waga i brak elastyczności przy przypinaniu.

W naszym asortymencie pojawiają się także zapięcia rowerowe składane, które są wykonane ze stali hartowanej łączonej nitami. Są to kompaktowe rozwiązania, lżejsze niż U-lock, jednak ze względu na nity, nieco mniej bezpieczne. Uważa się je za rozwiązanie pośrednie między linką rowerową a U-lockiem.

Znanym i lubianym zabezpieczeniem roweru jest także łańcuch z zamkiem, które jest uważany za jedno z najmocniejszych zapięć rowerowych. Jest nawet lepsze od U-locka ze względu na ruchome elementy utrudniające przecięcie ich złodziejowi. Niestety jest ono dosyć ciężkie, dlatego najlepiej stosować go wtedy, gdy pozostawiasz rower na całą noc w garażu podziemnym lub na co dzień np. pod pracą, mogąc przechowywać zabezpieczenie w pomieszczeniu, bez konieczności przewożenia go ze sobą.

Jak dobrze zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą

Zacznij od przemyślanego wyboru miejsca zapięcia - najlepiej w dobrze oświetlonym obszarze o wysokim/średnim natężeniu ruchu. Zawsze przypinaj swój rower do obiektów na stałe mocowanych do gruntu i upewnij się, że ten obiekt nie może zostać przecięty. O ile to możliwe sprawdź, czy rama i oba koła są zabezpieczone. Każdy rodzaj blokady rowerowej umieszczaj zamkiem skierowanym do ziemi i do tego zakładaj zapięcie ciasno, by złodziejowi trudniej było go przeciąć.

Chcesz, żeby twój rower był zawsze bezpieczny? Sprawdź nasza pełną ofertę i wybierz zapięcie rowerowe, które najlepiej sprawdzi się w przypadku twojego sprzętu i miejsca jego pozostawiania. W razie wątpliwości napisz do nas - nasz dział specjalistów chętnie udzieli ci dodatkowej pomocy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-21
Jest ok
2023-11-29
Błyskawiczna realizacja zamówienia oraz dostawa. Mój pierwszy zakup w bikerun.pl poprzedzony kontaktem telefonicznym i mailowym, profesjonalna obsługa i podejście do klienta.
pixel