Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Zapięcia rowerowe

( ilość produktów: 150 )

Zachowanie bezpieczeństwa Twojego jednośladu to priorytet, dlatego zapięcia rowerowe są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego cyklisty. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór blokad rowerowych, które skutecznie zabezpieczą Twój rower przed kradzieżą. Proponujemy solidne u-lock, elastyczne linki zabezpieczające, a także praktyczne kłódki rowerowe różnego typu. Dla tych, którzy cenią szybkość i wygodę, idealnym wyborem będą zapięcia na kod. Wszystkie nasze zabezpieczenia rowerów charakteryzują się wysoką jakością wykonania i odpornością na działanie narzędzi złodziei. Zainwestuj w niezawodne rozwiązania antykradzieżowe, aby bez obaw zostawiać swój rower, gdziekolwiek jesteś.

Popularne rodzaje zapięć rowerowych - ich wady i zalety

Linka rowerowa to jedno z najprostszych zapięć rowerowych, które sprawdzą się w miejscach o niskim ryzyku kradzieży, gdzie teren jest ogrodzony i w pobliżu czuwa strażnik. Nie jest ona zwykle uważana za mocne zabezpieczenie, a służy bardziej jako zmniejszenie ryzyka kradzieży siodełka lub koła. Zaletą linek jest jednak niska waga i łatwość obsługi, dlatego sprawdzą się, gdy pozostawiasz rower na krótko w miejscu z niskim ryzykiem kradzieży. Skutecznym i znanym zapiciem rowerowym jest tzw. U-lock, który przypomina szeklę. Jest wykonane z pręta z hartowanej stali, dlatego jego naruszenie i przecięcie graniczy prawie z cudem. Tego rodzaju blokada na rower jest doskonałym wyborem do miejsc z wyższym ryzykiem kradzieży, jednak zdecydowanie odradzamy wybieranie pierwszego lepszego produktu w marketach - w naszym asortymencie znajdziesz markowe zapięcia rowerowe, o odpowiedniej grubości i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Im większe ryzyko kradzieży roweru, tym ''wyższy'' model U-locka warto wybrać. Jego wadą jest waga i brak elastyczności przy przypinaniu.

W naszym asortymencie pojawiają się także zapięcia rowerowe składane, które są wykonane ze stali hartowanej łączonej nitami. Są to kompaktowe rozwiązania, lżejsze niż U-lock, jednak ze względu na nity, nieco mniej bezpieczne. Uważa się je za rozwiązanie pośrednie między linką rowerową a U-lockiem.

Znanym i lubianym zabezpieczeniem roweru jest także łańcuch z zamkiem, które jest uważany za jedno z najmocniejszych zapięć rowerowych. Jest nawet lepsze od U-locka ze względu na ruchome elementy utrudniające przecięcie ich złodziejowi. Niestety jest ono dosyć ciężkie, dlatego najlepiej stosować go wtedy, gdy pozostawiasz rower na całą noc w garażu podziemnym lub na co dzień np. pod pracą, mogąc przechowywać zabezpieczenie w pomieszczeniu, bez konieczności przewożenia go ze sobą.

Jak dobrze zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą

Zacznij od przemyślanego wyboru miejsca zapięcia - najlepiej w dobrze oświetlonym obszarze o wysokim/średnim natężeniu ruchu. Zawsze przypinaj swój rower do obiektów na stałe mocowanych do gruntu i upewnij się, że ten obiekt nie może zostać przecięty. O ile to możliwe sprawdź, czy rama i oba koła są zabezpieczone. Każdy rodzaj blokady rowerowej umieszczaj zamkiem skierowanym do ziemi i do tego zakładaj zapięcie ciasno, by złodziejowi trudniej było go przeciąć.

Chcesz, żeby twój rower był zawsze bezpieczny? Sprawdź nasza pełną ofertę i wybierz zapięcie rowerowe, które najlepiej sprawdzi się w przypadku twojego sprzętu i miejsca jego pozostawiania. W razie wątpliwości napisz do nas - nasz dział specjalistów chętnie udzieli ci dodatkowej pomocy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Bez zastrzeżeń.
2024-05-31
Super.wszysko jest ok.
pixel