Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Napęd

( ilość produktów: 38 )

 

W ofercie Bike Run każdy zapalony kolarz, jak i osoba lubiąca dojeżdżać do pracy na rowerze, znajdzie kompletny napęd do roweru, który jest zespołem elementów przekładających pracę mięśni w ruch roweru. Większość jednośladów ma układ napędowy na przekładni łańcuchowej – rzadszym rozwiązaniem są te oparte o pasek zębaty lub wałek. Typowy układ napędowy składa się z wielu elementów – w tej podkategorii znajdziesz przede wszystkich koła łańcuchowe nazywane zębatkami. Oferujemy zarówno przednie zestawy, jak i tylne, które w przypadku wolnobiegu są połączone w jeden element nazywany kasetą. W naszym asortymencie czeka na ciebie wiele elementów napędu rowerowego, w tym kasety, zębatki przednie, tylne, osłony i inne akcesoria, które ulegają naturalnemu zużyciu. Komplety napęd rowerowy zawiera także wkład suportowy, manetki, linki, przerzutki, piasty, korby i pedały. Sprawdź pełną ofertę lub czytaj dalej, by poznać lepiej rodzaje napędów i kilka wskazówek zakupowych.

Wolnobieg a kaseta do roweru - jakie są różnice?

Wolnobieg i kaseta są elementami napędu rowerowego, który nie jest tzw. ostrym kołem. Oba rozwiązania są podobne i pełnią taką samą funkcję, jednak mają inną budowę i zasady działania. Kaseta rowerowa tak samo jak wolnobieg umożliwia przeniesienie napędu z przekładni na koło, aby w razie zaprzestania pedałowania, nie przestało się obracać. Wolnobieg jest zespołem zębatek na stałe zintegrowanych z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym, a kaseta to rozwiązanie, które tak naprawdę wyewoluowało z wolnobiegu. Z tego powodu nowoczesnym rozwiązaniem jest właśnie opcja druga, która można powiedzieć prawie wyparła już wolnobieg. Kaseta rowerowa 10 rzędowa jest nie tylko lżejsza, ale do tego bezpośrednio osadzona na piaście, lepiej rozkładając siły. Tego rodzaju osprzęt umożliwia zastosowanie w rowerze większą liczbę biegów. Kaseta rowerowa 8 rzędowa to nie jedyne rozwiązanie - zaawansowani kolarze z pewnością docenią aż 12-13 rzędów. Wolnobieg rowerowy ma maksymalnie 8 przełożeń.

Kasety rowerowe - jak wybrać najlepszy produkt

Jeśli chcesz dobrze wybrać kasetę rowerową, zacznij od zwrócenia uwagi na liczbę przełożeń. Powinna się ona zgadzać z ilością przerzutek w rowerze, dlatego kaseta rowerowa 9 rzędowa nie będzie pasowała do 8 biegowego roweru itd. Pamiętaj o tym, że liczba przełożeń czyli rzędów w kasecie znacznie wpływa na komfort jazdy - im więcej zębatek, tym mniejsze przeskoki między przełożeniami, zmiana biegów płynniejsza. Ważnym parametrem jest również zakres przełożeń. Nie wiesz, co to jest? To liczba zębów na najmniejszej i największej zębatce - jeśli wprowadzisz ją w kalkulatory dostępne w sieci dowiesz się, z jaką maksymalną prędkością uda ci się jechać i jak lekkie przełożenie uzyskasz. Kaseta rowerowa ma także związek z kadencją - oznacza ona liczbę pełnych obrotów korby w ciągu minuty. Zawodowi kolarze jeżdżą z wysoką kadencją, dzięki czemu efektywniej napędzają rower. Wybierając model napędu warto zwrócić uwagę na to, by chodził lekko, bez wkładania wielkiego wysiłku w naciskanie na pedały.

Odmiany napędów rowerowych 

Poza wspomnianymi już kasetami rowerowymi i wolnobiegiem, często można znaleźć także uproszczone wersje napędu rowerowego. Mowa o napędzie torpedo określanym również jako napęd dynamo. Posiada on tylko jedną zębatkę przednią i jedną tylną. W tylnej piaście znajduje się wolnobieg. Ostre koło to napęd, w którym tylna zębatka jest połączona z osią tylnej piasty.

Wiesz już, który osprzęt wybrać, by zapewnić sobie radość jazdy niezależnie od trudności trasy? Obejrzyj jeszcze raz dostępne produkty - kaseta Shimano oraz modele innych producentów pozwolą ci być krok bliżej do komfortowej i dynamicznej jazdy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-20
Szybko i sprawnie ,polecam :)
2023-09-18
Szybka i sprawna realizacja zamowienia
pixel