Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Czujniki prędkości i kadencji

( ilość produktów: 9 )

Dla pasjonatów kolarstwa precyzja danych treningowych jest kluczowa. W naszej ofercie znajdziesz czujniki prędkości rower i czujniki kadencji rower, które są niezbędne do monitorowania Twojej wydajności. Nasze sensor prędkości i sensor kadencji zapewniają dokładne pomiary, niezależnie od warunków. Każdy czujnik rowerowy w asortymencie to gwarancja jakości i niezawodności. Ulepsz swój trening dzięki naszym prędkościomierzom rowerowym oraz urządzeniom mierzącym kadencję pedałowania. Dodatkowo, oferujemy modele z funkcją Bluetooth czujnik rowerowy, umożliwiające synchronizację z urządzeniami mobilnymi. Wybierz sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb i ciesz się precyzyjnymi danymi, które pomogą Ci osiągnąć wyznaczone cele.

Pierwsza i druga generacja czujników - warto znać różnice

Na rynku czujników znajdziesz produkty pierwszej i drugiej kategorii - pierwsza z nich jest starsza i oferuje łączność przez protokół ANT+, współpracując głównie z urządzeniami docelowymi, takimi jak pulsometry lub liczniki rowerowe. Czujnik rowerowy drugiej kadencji wspiera łączność Bluetooth, dzięki czemu da ci możliwość połączenia się z każdym smartfonem, pomijając dodatkowe urządzenia. Czujniki kadencji i prędkości dostępne w Bike Run cechują się niewielkim rozmiarem i są zasilane zwykle niewielką baterią. Nie sprawią ci kłopotów w montażu do roweru, a bezprzewodowa komunikacja sprawi, że żadne przewody nie będą przeszkadzały ci w uprawianiu sportu. Bez problemu przełożysz je na inny rower lub wyczyścisz po bardzo intensywnej wyprawie w trudnych warunkach. Czujnik prędkości rowerowy mocuje się do piasty koła - mierzy on prędkość i dystans. Czujnik kadencji mocuje się do ramienia korby pedału, najlepiej od wewnętrznej strony. Służy do zliczania ilości obrotów w ciągu minuty. Ciekawym rozwiązaniem jest także czujnik kadencji i prędkości 2w1, który może być przekładany i wykorzystany w jednej lub w drugiej roli.

Czujnik kadencji - dlaczego ma znaczenie?

O ile czujnik prędkości na rower wskazuje ci prędkość z jaką się poruszasz i możesz łatwo zrozumieć dane, tak nie każdy początkujący rowerzysta jest przekonany, że czujnik kadencji jest czymś, czego potrzebuje. Jak już wspomnieliśmy, kadencja to częstotliwość pedałowania - niby nic wielkiego, jednak każdy ruch korby wyzwala w mięśniach reakcję kurczenia i rozkurczania. Zwiększa się i zmniejsza częstotliwość dotlenienia mięśni, a co za tym idzie, ich sprawność. Z tego powodu każdy, kto nie wybiera się już tylko na krajoznawcze wycieczki lub dojeżdża rowerem do pracy, prędzej czy później zaczyna obserwować technikę jazdy, a więc również kadencję. Nie istnieje jedna, idealna kadencja, gdyż dopasowuje się ją do warunków fizycznych, trasy i własnych preferencji - chodzi o to, by pedałował się lekko. Jeśli kadencja jest nieco wyższa, kolana są mniej obciążone, wolniej przychodzi zmęczenie, dzięki czemu przejedziesz dłuższy dystans. Jeśli chcesz skorzystać z danych, które dostarczą ci czujniki rowerowe w Bike Run, najlepiej posłuż się dodatkową aplikacją.

Wiesz już, który czujnik kadencji i prędkości 2 generacji zabierzesz w trasę? Jeśli nie, obejrzyj jeszcze raz dostępne urządzenia lub zasięgnij porady od naszych rowerowych specjalistów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 176 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-04
Szybka wysyłka i miła obsługa .
2024-03-08
Szybka realizacja zamówienia, najlepsze ceny
pixel