Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Czujniki tętna, pulsometry

( ilość produktów: 9 )

 

Czujniki tętna i pulsometry to urządzenia, dzięki którym będziesz mógł na bieżąco monitorować pracę swojego serca. Są one niezwykle ważne dla sportowców, by mogli zoptymalizować tempo swoich treningów i dać z siebie więcej, ale jednocześnie nie pomijać kwestii bezpieczeństwa. W Bike Run znajdziesz najlepsze produkty wiodących producentów takich jak Wahoo, Garmin, Polar i wielu innych – są to modele klasyczne, jak i jednoczęściowe, które pomogą ci skutecznie obserwować parametry serca. Dlaczego warto mieć je na sobie? Trening z pulsometrem pozwoli ci osiągnąć więcej w wielu dziedzinach sportowych. Gdy będziesz znał swoje tętno maksymalne, będziesz mógł określić, czy chcesz spalać tkankę tłuszczową (trening w strefie 3), pracować nad wydolnością (w strefie 4), a może walczyć o wytrzymałość (strefa 5). Przykładowo trening w strefie 5 nie może być zbyt długo kontynuowany, gdyż dojdzie do skrajnego wycieńczenia, a trening w strefie 2 można uprawiać przez wiele godzin. 

Pomiar tętna z nadgarstka czy z klatki piersiowej?

Pulsometr pracuje na podobnej zasadzie co aparatura do pomiaru EKG - odczytuje zmiany impulsów elektrycznych, odzwierciedlając tempo bicia serca. Urządzenie podaje parametry zwężania się naczyń tętniczych + im większy wysiłek, tym większe tempo zmian.

Klasycznym pulsometrem jest czujnik tętna na klatkę piersiową. Umieszcza się go na wysokości piersi, dodatkowo mocując na nadgarstku odbiornik z wyświetlaczem. Przesył danych odbywa się drogą radiową, a odbiornik przypomina nadgarstek. Może posiadać dodatkowo funkcję czasomierza, pomiar okrążeń, podświetlenie i spełniać inne dodatkowe zadania, jednak warto pamiętać o tym, że nie jest to zegarek sportowy. W zależności od urządzenia, może nawet mierzyć parametry zaawansowanej dynamiki biegu, a nawet tętno w trakcie pływania.

Alternatywą dla czujnika piersiowego są zegarki sportowe wyposażone w optyczny pomiar tętna. Działa on na zasadzie oceny przepływu krwi przez naczynia położone blisko powierzchni skóry, a cały system składa się z diod emitujących światło i czujnika optycznego, który przetwarza sygnał. Warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy generacje optycznych czujników tętna - pierwsza mało dokładna oraz druga i trzecia, które potrafią nawet ocenić poziom wysycenia krwi tlenem, a co za tym idzie, adaptację organizmu do treningu na zwiększonej wysokości. Pulsometr jednoczęściowy to najlepsze rozwiązanie dla osób uprawiających sport rekreacyjnie i mniej intensywnie.

Jaki czujnik tętna na rower i do innych aktywności?

W sklepie Bike Run znajdziesz różne pasy do pomiaru tętna, które precyzyjnie określą jego pracę. Pulsometry dla rowerzystów poza klasycznymi rozwiązaniami, mogą składać się także z dwóch części, jednak odbiornik można umieścić na kierownicy roweru zamiast na nadgarstku, dzięki czemu szybciej skontrolujesz pomiary. Pulsometr z licznikiem pomoże ci natomiast śledzić przebyte kilometry, a zakładany na palec jest dedykowany dla osób z astmą oskrzelową, niewydolnością serca i innymi chorobami. Wielu rowerzystów uprawia dodatkowe sporty, dlatego jeśli chcesz pływać w swoim pulsometrze, zwróć uwagę na to, czy jest wodoodporny. Dodatkowo powinien pokazywać przebyty dystans oraz spalone kalorie. Pulsometry do biegania mierzą przebyty dystans, zliczają okrążenia - mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji, ale warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie - czy są ci potrzebne?

Wiesz już, który czujnik tętna na rower będzie towarzyszył ci podczas codziennych treningów? Obejrzyj jeszcze raz nasza ofertę, by znaleźć markowe pasy do pomiaru tętna, zegarki i inne produkty lub napisz do nas - podpowiemy, które urządzenie spełni twoje sportowe marzenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-22
wszystko ok
2024-03-05
...
pixel