Okulary korekcyjne

( ilość produktów: 37 )

Z myślą o aktywnych osobach z wadą wzroku, nasz asortyment okularów korekcyjnych sportowych został starannie wyselekcjonowany, aby zapewnić maksymalny komfort i ochronę podczas uprawiania ulubionych dyscyplin. Dostępne modele okularów do biegania korekcyjne i okulary rowerowe z korekcją łączą w sobie najnowsze technologie optyczne i ergonomiczne rozwiązania. Wybierając okulary sportowe z korekcją, zyskujesz nie tylko ostry i stabilny obraz, ale również ochronę przed promieniowaniem UV i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oferujemy również okulary przeciwsłoneczne z korekcją oraz specjalistyczne okulary sportowe dla krótkowidza, które zapewnią ci przewagę podczas każdej aktywności.

Okulary korekcyjne na rower - czy naprawdę są ci potrzebne?

Okulary sportowe z korekcją na rower różnią się od standardowych modeli noszonych na co dzień. Ich oprawki są o wiele bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i bez trudu zniosą obciążenia związane z szybką, dynamiczną jazdą na kolarce lub innym typie roweru. Największym problemem w tradycyjnych modelach jest szkło, które w razie upadku stwarza ogromne zagrożenie, aż do całkowitej utraty wzroku. Okulary sportowe korekcyjne mają odporne na uderzenia szkła, często wykonane z poliwęglanu, a do tego wygodnie leżą na twarzy dzięki wyprofilowanej obudowie, noskom i zausznikom z solidnych, elastycznych surowców. Co to oznacza? Nawet wielogodzinna wyprawa czy udział w wyścigu nie będzie dla ciebie mordęgą, a wręcz przeciwnie - wspaniałym doświadczeniem! 

W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli od znanych, cenionych producentów, które będą świetną inwestycją na lata. Możesz wybrać np., okulary korekcyjne z polaryzacją chroniąc swoje oczy przed refleksami czy ze szkłami o różnych kolorach np. żółtym do jazdy wieczorem czy ciemnym, najlepszym na duże nasłonecznienie. Doskonałym wyborem będą produkty marki Rudy Project, które posiadają nawet powłokę chroniącą przed parowaniem soczewek. 

Jak wybrać sportowe okulary korekcyjne do jazdy na rowerze?

Zwróć uwagę na konstrukcję okularów - czy są to sportowe oprawki z zainstalowanymi szkłami korekcyjnymi, czy modele ze specjalną wkładką korekcyjną, którą zanosi się do optyka, by dopasował moc do wady wzroku. To rozwiązanie pozwoli uniknąć korzystania z soczewek, do tego wkładki często można przekładać między różnymi modelami okularów jednego producenta (np. Rudy Project). Oznacza to, że w razie chęci zmiany okularów nie musisz kupować żadnych adapterów ani nowych szkieł, wymieniając jedynie oprawkę. 

Sportowe okulary korekcyjne powinny być dopasowane do okoliczności treningowych. Jeśli głownie ćwiczysz na trenażerze w domu, wystarczą ci zwykłe modele ze szkłami przeźroczystymi. Jeśli chcesz przede wszystkim poruszać się na zewnątrz, musisz zapoznać się z charakterystyką kolorów i dopasować stopień przyciemnienia soczewek oraz ich barwę do warunków atmosferycznych i pory roku. Nie musisz jednak kupować kilka par, jeśli poruszasz się przez cały rok ? wystarczy sięgnąć po uniwersalne modele z możliwością zmiany szkieł. To wygodne rozwiązanie, które doceni każdy nowoczesny rowerzysta bez względu na swój stopień zaawansowania.

Dobre okulary korekcyjne na rower będą również wygodne, dlatego zwróć uwagę na ich rozmiar i po rozpakowaniu ich w domu zastanów się, czy dobrze leżą na twojej twarzy ? pamiętaj, zawsze masz czas na zwrot (sprawdź warunki w regulaminie). W tym kontekście kluczową rolę odgrywają noski i zauszniki, które są często wymienne lub regulowane, abyś nie czuł bólu ani ucisku podczas jazdy.

Okulary korekcyjne sportowe męskie i damskie - jak dobrać filtr i stopień zaciemnienia

Zwróć uwagę na to, czy wybrane przez ciebie okulary posiadają ochronę UV 400 chroniący przed promieniowaniem UVA, UVA i UVC oraz jaka jest ich jasność opisywana pięcioma kategoriami:

0 - soczewki przezroczyste lub żółte, które są odpowiednie na słabe warunki oświetleniowe i przepuszczają 80-100% światła

1 - można je nosić podczas zachmurzonego nieba, przepuszczają 43-80% światła

2 - soczewki przepuszczają 18-43% światła, dlatego nadają się do wielu zastosowań

3 - 8-18% transmisji światła, dzięki czemu są niezwykle popularne i doskonale chronią wzrok w jasnym słońcu

4 - okulary polecane na bardzo ostre słońce, dają bardzo mocne zacienienie na poziomie 3-8%

Jakie okulary korekcyjne na MTB, na rower szosowy i do innych dyscyplin kolarstwa?

Okulary korekcyjne na MTB powinny być wyposażone w soczewki o dużym stopniu przyciemnienia, minimum kategoria S3. Polecamy sięgnąć po modele z soczewkami fotochrom oraz z grubymi oprawkami, które są odporne na uderzenia. Okulary korekcyjne na szosę powinny zapewniać szerokie pole widzenia - tutaj również polecamy soczewki S3, a na zmienną pogodę S1-S2.

Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę na to, jaki jest ich rozmiar i dedykowana płeć. Większość modeli jest uniwersalna, jednak konstrukcja okularów dla kobiet powinna być nieco mniejsza, aby lepiej przylegały do głowy. Soczewki i technologie są takie same jak w przypadku męskich okularów korekcyjnych.

Wiesz już, które okulary korekcyjne wybierzesz? Weź pod uwagę swoje potrzeby, przemyśl teren i warunki, w jakich będziesz się poruszać, a z pewnością bez trudu znajdziesz coś w naszej bogatej ofercie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 213 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-08-19
Szybka i sprawna realizacja zamówienia. Ręczniki grube, mięsiste, dobrej jakości
2024-07-26
Super przebiegła transakcja !
pixel