Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Najlepsze ćwiczenia cardio wykorzystujące masę ciała

2019-04-23
Najlepsze ćwiczenia cardio wykorzystujące masę ciała

ĆWICZENIA KARDIO

Jeśli chcesz zachować zdrowie i kondycję, nie musisz wcale dużo płacić za członkostwo w siłowni, spędzać wielu godzin na poceniu się, ćwicząc przy użyciu różnych profesjonalnych urządzeń. W rzeczywistości nie musisz nawet opuszczać domu. Dla tych, którzy szukają programu ćwiczeń, które z łatwością można wykonać w dowolnym czasie i miejscu, oto kilka propozycji ćwiczeń cardio wykorzystujących masę ciała.

Pajacyki

Rozgrzewki są ważne przed każdym treningiem, ponieważ pomagają mięśniom rozluźnić się i poprawić ich elastyczność. Świetnym ćwiczeniem na rozgrzewkę będą pajacyki. Stań w lekkim rozkroku, z rękoma opuszczonymi wzdłuż tułowia, sylwetka wyprostowana, patrz przed siebie. W tym samym czasie wykonujemy podskok z rozkrokiem bocznym nóg i uniesienie rąk nad głowę. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i całą czynność powtórz kilkukrotnie. Pajacyki to ćwiczenia aerobowe, które usprawniają dopływ krwi do mięśni, a co z tym się wiąże są doskonałym elementem rozgrzewki.

Wspinaczka po schodach

Jeśli masz dostęp do schodów w swoim mieszkaniu lub biurze, możesz wykorzystać je do treningu cardio. Chodź w górę i w dół po schodach w szybkim tempie, aby serce biło szybciej. Nie używaj windy, gdy idziesz do pracy, użyj schodów, aby dodać trochę ćwiczeń do porannej rutyny.

Alpinista

Ćwiczenie to koncentruje się na pracy nóg, ramion i mięśni podtrzymujących kręgosłup. Zacznij od zejścia do pozycji na czworaka. Podnieś kolana z ziemi, a następnie przynieś prawe kolano do klatki piersiowej, trzymając lewą nogę wyciągniętą za sobą. Rób przeskoki, zmieniając położenie nóg i wracając do pozycji wyjściowej. Powtarzaj tyle razy, ile możesz i tak szybko, jak możesz.

Podstawowe Burpees

To ćwiczenie łączące w sobie zalety treningu siłowego i aerobowego. Wymyślone zostało w latach 30-tych XX wieku przez amerykańskiego fizjologa Royal H. Burpee aby ocenić kondycję fizyczną. Po pewnym czasie burpees stały się elementem testów na wydolność w armii USA. Jedna sekwencja burpees to 4 proste ćwiczenia: przysiad, deska, pompka i wyskok.

Jak poprawnie wykonać burpees? Należy stanąć prosto, zrobić przysiad i dotknąć rękami podłogi. Za pomocą skoku wyciągnij obie nogi do tyłu, przechodząc do pozycji deski. Wykonaj pompkę, pamiętając o prostych plecach. Skokiem wróć ponownie do przysiadu. Wstań, zanim zupełnie się wyprostujesz, wykonaj wyskok unosząc ręce nad głową.Największą zaletą tego ćwiczenia jest to, że jest ono bardzo skuteczne i proste do wykonania pod względem technicznym.

Przysiady z wyskokiem

Ćwiczenie to pomaga modelować łydki, pośladki i mięsień czworogłowy uda. Aby wykonać je poprawnie stań tak, aby Twoje stopy były ustawione na zewnątrz, na szerokość ramion. Następnie zegnij kolana i zejdź do pozycji przysiadu, Twoje uda powinny znajdować się równolegle do podłoża. Wytrzymaj chwile w tej pozycji, a następnie wykonaj wyskok w górę z rękoma uniesionymi nad głową. Postaraj się wylądować w tej samej pozycji. Wykonaj od 10 do 15 powtórzeń.

Powyższe przykłady ćwiczeń cardio to tylko niektóre spośród wielu, które możesz uwzględnić w codziennym treningu fitness. Wspaniałe jest to, że można je wykonywać w dowolnym momencie i miejscu. Nie musisz kupować żadnego sprzętu i ponosić dodatkowych kosztów. To tylko kwestia pozostania wiernym reżimowi fitness, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 178 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-04
Szybka wysyłka i miła obsługa .
2024-03-22
wszystko ok
pixel