Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Poznaj najczęstsze przyczyny utraty mięśni

2019-04-22
Poznaj najczęstsze przyczyny utraty mięśni

NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY ATROFI

Atrofia - to słowo używane przez lekarzy w odniesieniu do stopniowego zmniejszania się objętości komórki, tkanki np. mięśniowej, narządu lub części ciała. Możesz myśleć o tym jako o całkowitym przeciwieństwie budowania mięśni. Nie trzeba dodawać, że dla tych, którzy lubią pozostać w formie, utrata mięśni to straszna wiadomość.

W tym artykule zapoznasz się z najczęstszymi przyczynami utraty mięśni, począwszy od chorób neurologicznych, niedożywienia, braku aktywności fizycznej po długotrwałe ćwiczenia - tak, to jedna z wielu przyczyn!

Za dużo ćwiczeń

Wykonajmy zaplanowaną partię ćwiczeń - nie przesadzajmy! Angażowanie się w przedłużony trening cardio może w rzeczywistości spowodować rozpad mięśni, mówią eksperci fitness. Zwłaszcza jeśli nie spożywamy wystarczającej ilości węglowodanów i białek, i ćwiczymy od 60 do 90 minut za każdym razem. W ten sposób ryzykujemy utratę cennej masy mięśniowej, co nie tylko sprawi, że staniemy się słabsi, ale także spowoduje, że nasz metabolizm będzie dużo wolniejszy.

Niedożywienie

Potrzebujesz węglowodanów i białka, aby uzyskać masę mięśniową, a także utrzymać mięśnie w nienaruszonym stanie. Dlatego brak dobrze zbilansowanej diety może łatwo prowadzić do utraty mięśni.

Jesteś wegetarianinem?

Dopilnuj, aby w codziennej diecie było dużo białka roślinnego, aby mieć pewność, że twoje mięśnie są zaopatrywane w wystarczającą ilość protein, ponieważ nie spożywasz mięsa, które jest doskonałym źródłem składników odżywczych budujących mięśnie.

Starzenie się

Niestety, istnieje jedna bardzo częsta przyczyna utraty masy mięśniowej, której nie można uniknąć lub zmienić – jest to normalny proces starzenia się. Wraz z wiekiem niektóre mięśnie są naturalnie zastępowane tłuszczem. Ponadto fakt, że starsi ludzie mają siedzący tryb życia, przyczynia się do dalszej utraty mięśni. Zajęcie się treningiem siłowym może ograniczyć utratę masy mięśniowej z powodu starzenia się do minimum.

Brak aktywności fizycznej

Mówiąc o prowadzeniu siedzącego trybu życia, jedną z przyczyn utraty mięśni jest niewystarczające używanie mięśni. Nie trzeba dodawać, że prowadzenie bardziej aktywnego stylu życia jest jedną z tajemnic, aby utrzymać mięśnie w nienaruszonym stanie.

W niektórych przypadkach bycie nieaktywnym fizycznie wynika z pewnych okoliczności. Na przykład choroba lub obawy związane ze zdrowiem, które wymagają długotrwałego odpoczynku w łóżku lub przyjęcia do szpitala, aby jednostka mogła wyzdrowieć, mogą przyczynić się do utraty masy mięśniowej.

Leki

Wiadomo nie od dziś, że leki mogą powodować różnego rodzaju skutki uboczne. Czy wiesz, że niektóre z nich mogą osłabiać mięśnie, a także zmniejszać masę? Przykłady leków, które mogą prowadzić do osłabienia i utraty mięśni, to leki stosowane m.in. na problemy z żołądkiem, układem sercowo-naczyniowym, stanem zapalnym i rakiem. Wiadomo, że niektóre antybiotyki, leki przeciwwirusowe, środki przeciwgrzybicze, a nawet narkotyki rekreacyjne powodują utratę masy mięśniowej.

Choroby neurologiczne

Wcześniej wspomniano, że nieregularne używanie mięśni może nie tylko je osłabiać, ale także powodować ich kurczenie. Schorzenia neurologiczne mogą spowodować utratę masy mięśniowej.

Neuropatia, udar mózgu, porażenie mózgowe - to tylko kilka przykładów problemów neurologicznych, które mogą spowodować, że osoba nie będzie w stanie prawidłowo używać swoich mięśni, wystarczająco lub w ogóle.

Rak

Czy wiesz, dlaczego ludzie walczący z rakiem tracą na wadze? Ponieważ, namnażające się komórki rakowe zużywają bardzo dużo energii, gdy rosną i próbują rozprzestrzeniać się na sąsiednie. Nadmierna i niezamierzona utrata masy mięśniowej, a co za tym idzie wagi ciała może prowadzić w konsekwencji do wyniszczenia, czyli kacheksji nowotworowej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Polecam , wszystko super
2024-07-08
Wszystko ok i wysyłka bez zwłoki
pixel