Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Łańcuchy

( ilość produktów: 20 )

 

Wiesz co jest sercem roweru? Jego łańcuch! Dlatego w Bike Run nie mogło zabraknąć najlepszych produktów wiodących producentów osprzętu rowerowego, dzięki którym będziesz mógł przełożyć siłę twoich mięśni na ruch. Łańcuch ulega zużyciu i jest to zjawisko zupełnie naturalne, dlatego nie warto czekać i wybrać nowy model już wcześniej, dbając o swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wyciągnięty, niesprawny element szybko uprzykrzy ci chwile spędzone na jednośladzie. Łańcuchy rowerowe różnią się wieloma parametrami, pomimo tego, że ich konstrukcja jest prosta i składa się z blaszek połączonych sworzeniami i rolek na nich nasuniętych. Wyróżnia się łańcuchy jednorzędowe, wielorzędowe, istotna jest nawet ich długość, ilość ogniw czy wewnętrzna szerokość. Jeśli wiesz, czego potrzebujesz, koniecznie wybierz to z naszej oferty – jeśli nie, zapraszamy do krótkiej lektury.

Jak dobrać łańcuch rowerowy?

Nie ma co ukrywać - łańcuch do roweru jest jedną z najszybciej zużywających się części, dlatego warto mieć przynajmniej jeden w zapasie. Wiesz, jak wybrać odpowiedni produkt? Liczba jego zębatek jest bezpośrednio związana z szerokością - im więcej, tym węższy. Jakie są rodzaje łańcuchów rowerowych?

  • Łańcuch rowerowy jednorzędowy - dedykowany do roweru z napędem jednorzędowym czyli bez przerzutek. 
  • Łańcuch rowerowy 5-8 rzędowy - najpopularniejszy jest łańcuch siedmiorzędowy, który współpracuje z rowerem o napędzie pięciorzędowym, jak i ośmiorzędowym.
  • Łańcuch rowerowy 9-11 rzędowy - węższe, dedykowane do modeli z wyższą liczbą biegów. 

Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze dobierzesz produkt, najlepiej zdecydować się na model tego samego producenta co kaseta. Nie jest to oczywiście jedyna możliwość. Możesz dopasować jego poszczególne aspekty, zwracając uwagę na:

  • Długość - najlepiej zmierzyć poprzedni łańcuch licząc jego ogniwa.
  • Wewnętrzna szerokość ogniw - 3/16? wybieramy w przypadku napędu jednorzędowego, 3/32? do rowerów z zewnętrznymi przerzutkami jak rowery górskie, 1/8- pasuje do jednośladu z pojedynczym kołem zębatym umiejscowionym z tyłu, a 11/128- jest zaprojektowany do rowerów szosowych i górskiej wysokiej klasy z napędem 9,10 i 11 rzędowym.
  • Szerokość ogniw - może wynosić od 5,25 mm do 8,6 mm - najlepiej porównać go z dotychczasowym modelem.

Kiedy należy wymienić łańcuch w rowerze

Gdy wiesz już, jaki łańcuch pasuje do twojego roweru, musisz prawidłowo rozpoznać moment jego wymiany. Wskazówką może być głośno pracujący napęd - jeśli łańcuch się wyciągnie, napęd głośno pracuje, a łańcuch przeskakuje między zębatkami. Nie jest to zwykle wina przerzutek - zmierz łańcuch z pomocą linijki lub specjalnej miarki. Jeśli chcesz dokonać tego linijką, dokonaj pomiaru odległości między sworzniami pary ogniw - powinna wynosić 2,54 cm. Należy zmierzyć wyciągnięcie łańcucha na kilku odcinkach, gdyż np. na 20 może to być ''zaledwie'' 5 mm. Drugi sposób jest nieco łatwiejszy - wystarczy odpowiednio włożyć miernik - jeśli jego wypustka całkowicie wejdzie do środka, łańcuch nie nadaje się do dalszej eksploatacji. 

Wiesz już, jaki łańcuch rowerowy sprawdzi się w twoim przypadku? Jeśli nie, napisz do nas lub obejrzyj jeszcze raz dostępne modele.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 172 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
Błyskawiczna realizacja zamówienia oraz dostawa. Mój pierwszy zakup w bikerun.pl poprzedzony kontaktem telefonicznym i mailowym, profesjonalna obsługa i podejście do klienta.
2023-11-22
Wszystko ok. Polecam
pixel